פרק י"ג'

צבא טכנולוגיה לישראל - תרחישים להדגמת יכולות

 

מוצג כאן תרחיש עתידני ל"צבא טכנולוגיה לישראל".  בפועל צה"ל הנוכחי,  עדיין דבק בדוקטרינת הלחימה הישנה ורוב הפיקוד הבכיר, לרבות קברניטי הביטחון, הם שמרנים אדוקים שמתנגדים לחידושים המהפכניים כמו תותח הלייזר ועוד יותר מכך לקונצפציה של החלפת הלוחמים ברובו-לוחמה.

 

'צבא טכנולוגיה לישראל' צט"ל  זוכה לניצחונו הראשון במבצע "חומת טכנולוגיה"  בו שולבו תותחי הלייזר. ההצלחה התאפשרה גם על ידי שולי הטעות הרחבים שהקנתה הרובו-לוחמה, ועלויות מבצעיות יורדות. המבצע האיץ הסרת חסמים נפשיים ותפיסות מיושנות גם בקרב הכוחות המזוינים בארה"ב, בהודו, ובשאר ארצות השת"פ הצבאי שהחלה ישראל לקדם במהירות. אצל מקבלי ההחלטות בממשל ובמשרד ההגנה חדרה ההכרה שאפשר לנצח הרבה יותר טוב וללא סיכון חיי אדם; ישראל כשותף בכיר לארה"ב וכנסיין המוביל זוכה לתקציבים ניכרים למחקר פיתוח וייצור.

המהפכה הצבאית בוצעה במהירות שיא, כפרויקט הישרדות לאומית, ועודפי תקציב מוקצים ללא דיחוי להצטיידות, פיתוח, אימון, יישום והטמעה של מנעד הטכנולוגיות הללו, ששינו את משמעות הלוחמה. ישראל הצטיידה סוף סוף בלייזרים רבי העוצמה, הנייחים, הניידים, והמוטסים, שיכללה אותם בזמן קצר להפליא, והפכה אותם לאותה טכנולוגיה שאפשרה את הניצחון המדהים במלחמת ששת השעות. כבר במבצע "חומת טכנולוגיה" הוכיחה ישראל את יכולתה ליירט איומים אוויריים ביעילות ובמהירות האור ולתת מענה למטחי הטילים שנורו עליה. צמצום חילות היבשה והאוויר המאוישים, אִפשר צמצום כולל בהיקף תקציב הביטחון; מיליארדים נחסכו, תוך מתן מענה הגנה אנטי טילי ורקטי אפקטיבי, בחלק קטן מתקציבי ההצטיידות של כיפות הברזל ושאר מערכות ההגנה נגד טילים שהיו ברשות ישראל קודם לכן.

ישראל, הראשונה בין האומות שמכניסה לשימוש מבצעי חדשני את הלייזר רב העוצמה, שמזער את חלקם של הנשקים של המאות הקודמות, את הרובה, התותח והטיל, והחליפה אותם בנשק 100 אחוזי פגיעה ו במהירות האור.

חייל האוויר הופך לחייל טכנולוגיות האוויר של ישראל, כאשר כלי טייס בלתי מאוישים מכל המינים והגדלים ולכל המשימות ממירים את מטוסי הקרב היקרים של פעם. מל"טי התקפה והפצצה כירורגית, המצטיידים בהדרגה בנשקי לייזר לטווחים ומשימות מגוונים. מזל"טים זעירים למשימות סיור או נטרול כירורגי של האויב.

בנושאי פיתוח מערכי לוחמה חדשניים, הושם דגש על שכלול התקשורת והשליטה כמו גם הבינה התפקודית של רובוטיקת שטח. השכלולים בלוחם הרובוטי הנשלט מרחוק, מייתרים עתה את החיילים בשדה האש ממש, כך גם כלי הרכב הנשלטים מרחוק, לרבות הטנק הבלתי מאויש שעלותו עשרה אחוז מהטנקים המאוישים, משקלו קל, זריזותו וכוח פגיעותו קטלניים. הלוחמים האנושיים חוסים עתה בבונקרים ממוגנים ומשם מתפעלים, מנווטים ומנצחים את הקרב, ללא נפגעים. בסדרה של מבצעים משתכללים כנגד הטרור בעזה, בלבנון ובשאר מוקדי הטרור בעולם, בפעם הראשונה בהיסטוריה, החלו להתרחש הניצחונות הראשונים ללא נפגעים בצד הלוחם כנגד הטרור, וגם, מה שהיה חשוב מאוד לישראל, עם מינימום נפגעים בקרב אזרחים בלתי מעורבים.

"הלוחמה הבלתי מאוישת" התנגדויות:

על אף היתרונות העצומים שנחשפו, עדיין קברניטי הביטחון והצבא נרתעים מקונצפציית צבא טכנולוגיה לישראל, אשר שוברת את כל המוסכמות המקובלות ביחס לצבא.

קברניטי הביטחון של ישראל נדרשו למהפך תודעתי לא קל, שסתר את כל תורות המלחמה. יתר על כן, מהפך שעמד גם בסתירה להיסטוריה האנושית בנוגע ללוחמה ומלחמה. משחר ההיסטוריה, ולא פחות חשוב מכך, משחר קיומה של מדינת ישראל, היה הלוחם המחרף את נפשו באומץ ובהקרבה גולת הכותרת של הלוחמה לדורותיה, משום שבפועל לא התאפשרה לחימה ללא מעורבות הלוחמים בחזית הסכנה. מתוך כך נוצרה תודעה מושרשת בקרב הקצונה הצבאית וההגות הצבאית לדורותיה, שהמלחמה היא עניין לבני אדם שנלחמים. יתר על כן, צה"ל הוא שהיווה את חוט השדרה של הסולידריות הישראלית; אתוס הגבורה, הדבקות והנחישות, כל אלה התגלמו בלוחמים בשדה הקרב. זאת ועוד, בזכות אמונה יוקדת, הקרבה ומסירות הנפש ניצחה ישראל בכל מלחמותיה. בלעדיהן לא הייתה קמה ולא הייתה שורדת. חיוניות אתוס הגבורה של הלוחם לעצם ההישרדות של ישראל לא הייתה מוטלת בספק. צה"ל הישן תרם במידה רבה לעיצוב תודעתה של ישראל הישנה. צבא העם האהוב, היווה את הדבק המלכד בעם שסוע בניגודים, מחלוקות ועדות.  צה"ל שניצח את מלחמת העצמאות, את מלחמת סיני ומלחמת ששת הימים, ואת קרבות הגבורה של מלחמת יום כיפור וכל מערכות ישראל. ואף על פי כן היה צורך לחולל מהפכה במהירות.

מיתוסים ודרכי לחימה אמנם היו חייבים להיות מונצחים בתודעת האומה, אך היה צורך להמירם בדחיפות. המשימה לכאורה הייתה בלתי אפשרית. קציני המטכ"ל, עיתונאי החצר, קובעי דעת הקהל בתקשורת, הפוליטיקאים, רובם דבקו בישן, במוכר, במה ששלטו בו. מנגד, כבר שנים קודם לכן צבא העם החל שוקע. ההשתמטות משירות גברה, אחוזי הגיוס פחתו, אתוס הגבורה נפגם קשות בשל אוסלו ובשל אתוס השלום הכוזב, גם רוח התבוסתנות כפי שהתאפיינה בקמפיין גלעד שליט פשתה בחלקים נרחבים של החברה הישראלית. כל אלו תרמו את חלקם לערעור אתוס ההקרבה וגבורת הלוחם. בשל רוח הפייסנות ואג'נדת אוסלו שהשתלטה על מקבלי ההחלטות, מנהיגי הצבא והביטחון כבר שנים קודם לכן נרתעו מלשלם את מחיר הדמים שהיה כרוך בניצחון כמו זה של מלחמת יום כיפור, או אף כמו זה של מלחמת ששת הימים. אומנם מבצע צוק איתן בעזה הוכיח שהלוחמים מן השורה, הקצינים והמפקדים עדיין גיבורים, עדיין מוכנים להקריב את היקר מכל, למען ארצם, אך מבחינת הפיקוד הבכיר, הלוחמה המאוישת של צה"ל, תפארת הצבאות המאוישים של המחצית השנייה של המאה העשרים, הייתה נתונה כבר במבוי סתום.

 כל אלה הפכו לנחלת העבר עם הקמתו של צבא טכנולוגיה לישראל.

 צבא טכנולוגיה לישראל חותר לגיוס מיטב כוח האדם. נבנה צבא מקצועי שעיקרו גיימרים, מהנדסים, מדענים, מפתחים, מתכנתים, ומחוננים יצירתיים, ממיטב הנוער שיעמדו בתור להתגייס, וצבא טכנולוגיה לישראל יוכל לבחור אותם בפינצטה. מטרתו תהיה לקדם ולהמריץ את הביטוי של הגניוס היהודי, במאבק ההישרדות וההתעלות של ישראל, גם בשדה הקרב הפיזיהעליונות הטכנולוגית מאפשרת השגת ניצחון תוך מזעור הפגיעה בבלתי מעורבים, ובכך מקנה לישראל יתרון ענק כנגד תעמולת הכזב של אויביה שהפכה את ישראל בתדמית העולם לילד הרע של העולם, מושא האנטישמיות הגלובאלית, רומא הרשעה, שיכלה עתה להופיע בתחפושת של שוחרת צדק, זכויות אדם ושלום

המלחמה תעלה רק בממון. בכל ההיסטוריה האנושית, העניין האסטרטגי שבמרכזו עמדה המלחמה, במובן הרחב יותר של המילה, היווה גורם היסטורי מכריע, כמובן לצד העניין הכלכלי. ממלכות עלו בגלל ניצחונות צבאיים ויתרונות אסטרטגיים, ממלכות נפלו בגלל תבוסות צבאיות וחולשות אסטרטגיות, היהודים עצמם גורשו לגלויותיהם בגלל תבוסות צבאיות. והנה כאן בנקודת זמן חשובה, שוב חייבת המלחמה להשתנות, והשינוי הפעם הוא שהמלחמה איננה עולם בדם החיילים  ואף חוסכת מאוד בדם נפגעים בלתי מעורבים.


צבא טכנולוגיה לישראל

תרחיש להדגמת יכולות

 

בבוקר לא עבות, פשטו הרובו-לוחמים, גדולים כקטנים, בינוניים ואף זעירים, תוך דקות מועטות הם כיסו את כל שטחי האויב, ברשת סמיכה של כוח ירי, תקשורת משופרת לצד איתור מטרות אוטונומי מדויק, חיש קל התבייתו על מטרותיהם, מנהיגי טרור, טרוריסטים מדרגות שונות, מסיתים במסגדים, כמכת בכורות, בכל ארצות האויב, דאעש וגרורותיו, חמאס וכל אגפיו, חיזבאללה וכנופיותיו הפושים במרחב. הלוחמים היו בכלל כתב"מים כלי טייס בלתי מאוישים- רחפנים -  הליקופטרים רבי רוטוריים בגדלים שונים, מרחפנים נושאי טילים או תותחי לייזר ועד לזבובונים הליקופטרים זעירים שנשלחו למשימת חיסול ממוקד ברעל משוכלל של מטרות טרור שנבחרו בקפידה, כדי להלום באויב הג'יהאדי ולהוציאו משיווי משקלו. ספינות אוטונומיות וחצי אוטונומיות, שאף מהן שוגרו כתבמ"ים מכל הגדלים, כדי להיטיב לדייק בחיסול המטרות ולהימנע מהרג בלתי מעורבים. ולתוך תמונת המערכה נכנס גם תותח הלייזר המיירט במהירות האור כל מטרה באוויר, ביבשה ובים.

 

שילוב כל אלה לכלל הבסת הג'יהאדיזם, התוקף את העולם.

העמדה ביחס לכל תרחיש ניצחון חייבת להתבסס על ההכרה שבלתי אפשרי ניצחון כלשהו על האויב שממולו ניצבת ישראל, ללא ההכרה עמוקה ומקפת בצדקת דרכנו. אין די בניצחון צבאי וביטחוני פיזי על האויב, חשוב וחיוני אף יותר במאבק הניטש כאן  הניצחון המוסרי, ניצחון הצדק על הרוע, ניצחון החיים על המוות, ניצחון היעוד היהודי והישראלי, ניצחון הפריחה, השגשוג וחירות האדם, על פני כוחות הדיכוי והמוות. ניצחון צבאות השם יתברך, על כוחות האופל.

כאשר ניצחון ששת הימים משמש כנקודת התייחסות , התרחיש העתידי מדגים ניצחון בן שש שעותמלחמת ששת השעות. מכל מקום, ניצחון מהיר ביותר שבו תביא ישראל לידי ביטוי את עליונותה הצבאית, שבו תונחת מכת מחץ, שמשמעה להביס את אויבי האנושות, כפי שהובס הנאציזם. הדבר יותר מאפשרי, וכאן מוצגת תמצית הדרך להגשים זאת.

תיקון עולם הבא לידי ביטוי בתורת הלוחמה המהפכנית, הרובו לוחמה, משמעו הקץ להיסטוריית המלחמות, לאורך כל תולדות האדם,  שבו מוקרבים לוחמים למולך המלחמה. לא תהיה הצדקה מוסרית להקריב חיי אדם למטרת השגת יעדים מבצעיים; המשך השימוש בבני אנוש כלוחמים המחרפים נפשם בקרב, יהיה נואל ובלתי מוסרי בעליל.

בנסיבות כאלה ניתן לבצע קיצורי דרך ולזרז את קצב הפיתוח. מעבר לצבא טכנולוגיה לישראל, דרוש גיוס כוח אדם והמשאבים הנחוצים. זה כמובן דורש שינוי מהפכני בהקצאת תקציב הביטחון, מחד כדי לפתח, לייצר, לרכוש ולהצטייד ברובו-לוחמה ומאידך, לייתר ולהוציא מכלל שימוש את כלי הנשק הישנים המופעלים ישירות על ידי הלוחמים "החשופים בצריח". כל אלה הן החלטות פוליטיות, שאם יתקבלו יעשו את ההבדל הענק בנושא הביטחון הכולל של ישראל.

נדמיין שאנו כבר שם: הקברניטים יכולים להגדיר כל יעד שהם בוחרים. להמחשה, היעד הוא חיסול ממוקד של רשימת מנהיגי הטרור ומבצעיו.

איננו מתכוונים להמשיך בפייסנות האויב הנקוטה כיום על ידי כוחות הביטחון, שתבונתם היא "עם מסגדים אנחנו לא מתעסקים". את מנהיגי הטרור צריך לחסל, וכמה שיותר מהר. כל הנימוקים כנגד הם לא יותר מאשר פחדנות, התרפסות ופייסנות, שעומדים בסתירה לתודעת הניצחון  בה במידה שאינם צודקים, עומדים בסתירה למוסר, על פי מה שאנו חווים בישראל כיום, המרחם על אכזרים, סופו שמתאכזר לרחמנים ועינינו הרואות.

 

2all - בניית אתרי אינטרנט